Saar Gummi Czech, s. r. o.

Závody Saar Gummi Czech

Technicky vyspělá země, tradice gumárenského průmyslu a obsluha středoevropského trhu, to byly základní předpoklady koncernu SaarGummi pro výstavbu nového závodu na výrobu dynamických těsnění pro automobily v ČR na Náchodsku.

Vzniku Saar Gummi Czech s.r.o. předcházely dodávky z místní gumárenské firmy, kde zhruba stovka lidí vyráběla pryžová těsnění pro nadnárodní koncern SaarGummi. Následně, stejně jako jiné zahraniční firmy, potřeboval i tento koncern zvýšit podíl výroby v zemi s technicky vyspělým potenciálem a nižšími výrobními náklady a rozhodl o výstavbě zcela nového závodu v ČR.

saar-gummi-czech-cerveny-kostelec    SGC Červený Kostelec

Červený Kostelec

V dubnu a červenci roku 2000 začala výstavba haly PR I pro vytlačovanou pryž a haly TPL pro lisované pryžové výrobky v Červeném Kostelci. Už v listopadu se rozjel zkušební provoz v hale PR I a následně se investice objevila na třetím místě žebříčku největších investic na zelené louce v České republice za rok 2000.

Velké Poříčí

Velké Poříčí

V roce 2002 následovalo rozšíření hlavního závodu o halu PR II a o rok později o PR III. Rok 2003 byl zlomový, tržby z výroby lisované technické pryže vzrostly sice jen o 15 procent, ale výroba těsnicích systémů na vytlačovacích linkách stoupla pětinásobně.

Kapacity červenokosteleckého závodu přestávaly stačit a v roce 2005 k němu proto přibyl i druhý závod v nedalekém Velkém Poříčí, který se specializuje na finální operace při výrobě těsnění.

6. ledna 2014 zahájila zkušební provoz nová mísírna gumárenských směsí. Je jednou z nejmodernějších na světě, sníží závislost firmy na cenách vstupů a umožní vyvíjet nové druhy směsí. Mísírna představuje investici 10 miliónů eur.

V červnu 2018 zahájila provoz nová hala PR 4 v Červeném Kostelci. Cena stavební části haly byla 160 miliónů korun a cena instalovaných technologií 130 miliónů korun. Dvě linky pro výrobu vytlačovaných pryžových těsnění zabírají čtvrtinu haly. Další čtvrtina je rezervována pro přesun dvou linek ze stávajících hal, kde je nutné vytvořit prostor pro nahrazení ručních operací automaty. Zbývající prostor pro čtyři linky bude využit při předpokládaném růstu výroby, celková hodnota haly s technologiemi se pak může pohybovat okolo půl miliardy korun.

 

Hledáme zájemce o práci na pozicích:

Nenašli jste v poptávaných profesích uplatnění? Pak můžete vyplnit personální dotazník, a jakmile se uvolní vhodné místo, budeme vás kontaktovat.

tit-sgc-right-col

Poptáváme zboží a služby

Pokud nenaleznete poptávku po vašich službách zde, můžete se zapsat do databáze potenciálních dodavatelů.

Vývojové a zkušební centrum

Společnost Saar Gummi Czech s. r. o. realizuje projekt 4.2 PT03/206 „Vývojové a zkušební centrum Saar Gummi Czech“ a projekt 4.2 PT03/1188 „Rozšíření vývojového a zkušebního centra Saar Gummi Czech“ v rámci programu OPPI - Potenciál – Výzva III.


eu-logo

 

Saar Gummi Czech, s. r. o.

Email: sgc@sgc.cz
Telefon: +420 491 467 411

Stolín 105
549 41 Červený Kostelec

Foto: Ctibor Košťál, archiv SGC