Saar Gummi Czech, s. r. o.

Závody Saar Gummi Czech

Technicky vyspělá země, tradice gumárenského průmyslu a obsluha středoevropského trhu, to byly základní předpoklady koncernu SaarGummi pro výstavbu nového závodu na výrobu dynamických těsnění pro automobily v ČR na Náchodsku.

Vzniku Saar Gummi Czech s.r.o. předcházely dodávky z místní gumárenské firmy, kde zhruba stovka lidí vyráběla pryžová těsnění pro nadnárodní koncern SaarGummi. Následně, stejně jako jiné zahraniční firmy, potřeboval i tento koncern zvýšit podíl výroby v zemi s technicky vyspělým potenciálem a nižšími výrobními náklady a rozhodl o výstavbě zcela nového závodu v ČR.

saar-gummi-czech-cerveny-kostelec    SGC Červený Kostelec

Červený Kostelec

V dubnu a červenci roku 2000 začala výstavba haly PR I pro vytlačovanou pryž a haly TPL pro lisované pryžové výrobky v Červeném Kostelci. Už v listopadu se rozjel zkušební provoz v hale PR I a následně se investice objevila na třetím místě žebříčku největších investic na zelené louce v České republice za rok 2000.

Velké Poříčí

Velké Poříčí

V roce 2002 následovalo rozšíření hlavního závodu o halu PR II a o rok později o PR III. Rok 2003 byl zlomový, tržby z výroby lisované technické pryže vzrostly sice jen o 15 procent, ale výroba těsnicích systémů na vytlačovacích linkách stoupla pětinásobně.

Kapacity červenokosteleckého závodu přestávaly stačit a v roce 2005 k němu proto přibyl i druhý závod v nedalekém Velkém Poříčí, který se specializuje na finální operace při výrobě těsnění.

6. ledna 2014 zahájila zkušební provoz nová mísírna gumárenských směsí. Je jednou z nejmodernějších na světě, sníží závislost firmy na cenách vstupů a umožní vyvíjet nové druhy směsí. Mísírna představuje investici 10 miliónů eur.

 

Hledáme zájemce o práci na pozicích:

Nenašli jste v poptávaných profesích uplatnění? Pak můžete vyplnit personální dotazník, a jakmile se uvolní vhodné místo, budeme vás kontaktovat.

Poptáváme zboží a služby

Pokud nenaleznete poptávku po vašich službách zde, můžete se zapsat do databáze potenciálních dodavatelů.

Dny otevřených dveří

Přijďte se podívat, kde můžete pracovat. Příští Den otevřených dveří bude v sobotu 16. 6., přihlásit se můžete na čísle 731 687 204 nebo na adrese martin.kuchar@saargummi.com.

 

Podnik roku 2016

Saar Gummi Czech - Podnik roku 2016Saar Gummi Czech patří k nejúspěšnějším firmám automobilového průmyslu. Společně se společnostmi ŠKODA AUTO a Hyundai Motor Manufacturing Czech byla oceněna jako Podnik roku 2016 v českém automobilovém průmyslu. (Více...)

 

Saar Gummi Czech, s. r. o.

Email: sgc@sgc.cz
Telefon: +420 491 467 411

Stolín 105
549 41 Červený Kostelec

Foto: Ctibor Košťál, archiv SGC