Saar Gummi Czech, s. r. o.

Závody Saar Gummi Czech

Technicky vyspělá země, tradice gumárenského průmyslu a obsluha středoevropského trhu, to byly základní předpoklady koncernu SaarGummi pro výstavbu nového závodu na výrobu dynamických těsnění pro automobily v ČR na Náchodsku.

Vzniku Saar Gummi Czech s.r.o. předcházely dodávky z místní gumárenské firmy, kde zhruba stovka lidí vyráběla pryžová těsnění pro nadnárodní koncern SaarGummi. Následně, stejně jako jiné zahraniční firmy, potřeboval i tento koncern zvýšit podíl výroby v zemi s technicky vyspělým potenciálem a nižšími výrobními náklady a rozhodl o výstavbě zcela nového závodu v ČR.

saar-gummi-czech-cerveny-kostelec    SGC Červený Kostelec

Červený Kostelec

V dubnu a červenci roku 2000 začala výstavba haly PR I pro vytlačovanou pryž a haly TPL pro lisované pryžové výrobky v Červeném Kostelci. Už v listopadu se rozjel zkušební provoz v hale PR I a následně se investice objevila na třetím místě žebříčku největších investic na zelené louce v České republice za rok 2000.

Velké Poříčí

Velké Poříčí

V roce 2002 následovalo rozšíření hlavního závodu o halu PR II a o rok později o PR III. Rok 2003 byl zlomový, tržby z výroby lisované technické pryže vzrostly sice jen o 15 procent, ale výroba těsnicích systémů na vytlačovacích linkách stoupla pětinásobně.

Kapacity červenokosteleckého závodu přestávaly stačit a v roce 2005 k němu proto přibyl i druhý závod v nedalekém Velkém Poříčí, který se specializuje na finální operace při výrobě těsnění.

6. ledna 2014 zahájila zkušební provoz nová mísírna gumárenských směsí. Je jednou z nejmodernějších na světě, sníží závislost firmy na cenách vstupů a umožní vyvíjet nové druhy směsí. Mísírna představuje investici 10 miliónů eur.

 

Hledáme zájemce o práci na pozicích:

Nenašli jste v poptávaných profesích uplatnění? Pak můžete vyplnit personální dotazník, a jakmile se uvolní vhodné místo, budeme vás kontaktovat.

Přijmeme dynamickou osobnost na pozici personální ředitel.

Poptáváme zboží a služby

Pokud nenaleznete poptávku po vašich službách zde, můžete se zapsat do databáze potenciálních dodavatelů.

Dny otevřených dveří

Přijďte se podívat, kde můžete pracovat. Dny otevřených dveří pořádáme každou druhou sobotu v měsíci, přihlásit se můžete na čísle 731 687 204 nebo na adrese martin.kuchar@saargummi.com.

 

Podnik roku 2016

Saar Gummi Czech - Podnik roku 2016Saar Gummi Czech patří k nejúspěšnějším firmám automobilového průmyslu. Společně se společnostmi ŠKODA AUTO a Hyundai Motor Manufacturing Czech byla oceněna jako Podnik roku 2016 v českém automobilovém průmyslu. (Více...)

 

Saar Gummi Czech, s. r. o.

Email: sgc@sgc.cz
Telefon: +420 491 467 411

Stolín 105
549 41 Červený Kostelec

Foto: Ctibor Košťál, archiv SGC