Saar Gummi Czech, s. r. o.
Home » Aktuálně » Saar Gummi Czech je v trojici nejlepších firem českého autoprůmyslu

Saar Gummi Czech je v trojici nejlepších firem českého autoprůmyslu

podnik2016aktualne

Za své ekonomické výsledky jsme získali titul Podnik roku 2016 v českém automobilovém průmyslu v kategorii nad 250 zaměstnanců. Ocenění uděluje Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) trojici firem s nejlepšími výsledky. „Že jsme se při našich osmi stech zaměstnancích dostali do trojice s automobilkami ŠKODA AUTO a Hyundai Motor Manufacturing Czech je jistě skvělý úspěch. Vzhledem k ryze ekonomickým kritériím soutěže je to i objektivní výpověď o našem postavení v automobilovém průmyslu,“ uvedl k ocenění generální ředitel Saar Gummi Czech Jan Tichý.
Sdružení AutoSAP letos sestavilo žebříček ze 68 firem nad 250 zaměstnanců, jejich pořadí závisí na zisku, přidané hodnotě na pracovníka, meziroční změně tržeb a na tržbách na zaměstnance.
SGC utržila vloni 3,4 miliardy korun, což bylo o 550 miliónů korun více než za rok 2015. Pro letošní rok plánuje další růst na 3,7 miliardy korun. Vzestupný trend je podpořen výraznými investicemi, vloni společnost investovala 170 miliónů korun a nyní ji čeká velká investice do další výrobní haly v Červeném Kostelci, která se rozjede po konečném schválení vlastníky firmy.
SGC zaměstnává přibližně 800 lidí v závodech v Červeném Kostelci a ve Velkém Poříčí a dále spolupracuje s chráněnými dílnami, kde je zaměstnáno více jak sto pracovníků se zdravotním postižením.  Průměrná mzda ve firmě byla na konci loňského roku 37 tisíc korun, průměr v dělnických profesích byl 30 tisíc korun. I přes mizivou nezaměstnanost v regionu se společnosti daří navyšovat počet zaměstnanců. Potřeba dalších lidí navazuje na náběh nových zakázek, v nejbližší době například na výrobu těsnění pro několik modelů vozů Mercedes. Dlouhodobější pozitivní výhled poskytují například aktuálně získané zakázky na výrobu těsnění dveří pro nové generace vozů ŠKODA Octavia nebo VW Golf, které se na trhu objeví za dva roky.

 

Hledáme zájemce o práci na pozicích:

Nenašli jste v poptávaných profesích uplatnění? Pak můžete vyplnit personální dotazník, a jakmile se uvolní vhodné místo, budeme vás kontaktovat.

tit-sgc-right-col

Poptáváme zboží a služby

Pokud nenaleznete poptávku po vašich službách zde, můžete se zapsat do databáze potenciálních dodavatelů.

Vývojové a zkušební centrum

Společnost Saar Gummi Czech s. r. o. realizuje projekt 4.2 PT03/206 „Vývojové a zkušební centrum Saar Gummi Czech“ a projekt 4.2 PT03/1188 „Rozšíření vývojového a zkušebního centra Saar Gummi Czech“ v rámci programu OPPI - Potenciál – Výzva III.


eu-logo

 

Saar Gummi Czech, s. r. o.

Email: sgc@sgc.cz
Telefon: +420 491 467 411

Stolín 105
549 41 Červený Kostelec

Foto: Ctibor Košťál, archiv SGC