Saar Gummi Czech, s. r. o.
Home » Aktuálně » Tisková beseda k projektu T Generace

Tisková beseda k projektu T Generace

ct24-studio6-kolovratova

Projekt T Generace - technici pro budoucnost jsme představili na tiskové besedě v Hradci Králové 28. 11. Cílem projektu je umožnit dětem a mládeži získat hlubší osobní vztah k technice a motivovat žáky a studenty k volbě technického vzdělávání a technických profesí.

Projekt je založený na finanční podpoře učitelů, kteří zřídí a vedou zájmové kroužky s technickou orientací. Školy zpravidla nemají prostředky, které by mohly využít k odměňování aktivních učitelů. Podpora v projektu T Generace kompenzuje tento nedostatek a spoluvytáří prostředí pro aktivitu učitelů.

student-a-robot

robot

 

Do projektu je zapojeno 5 škol a jeden zapsaný spolek, Saar Gummi Czech vyplácí příspěvek pro učitele v 17 kroužcích, které navštěvuje na 200 dětí a studentů od 10 do 19 let. Kroužky jsou zaměřené na robotiku, 3D tisk, na praktické fyzikální pokusy nebo na modelářství.

Tisková beseda, které se vedle zástupců Saar Gummi Czech zúčastnili 2 učitelé a jejich pět svěřenců z Jiráskova gymnázia Náchod, zaujala Českou televizi, na ČT24 proběhl přímý přenos a v podvečerních regionálních zprávách reportáž. O projektu informovala všechna hlavní média, jak je patrné z monitoru. Cílem publicity je motivovat další firmy nebo zřizovatele škol, aby se úspěšně ověřená motivace rozšířila i mimo současný region zahrnující Broumov, Náchod, Českou Skalici, Červený Kostelec a Hronov.

 

Hledáme zájemce o práci na pozicích:

Nenašli jste v poptávaných profesích uplatnění? Pak můžete vyplnit personální dotazník, a jakmile se uvolní vhodné místo, budeme vás kontaktovat.

tit-sgc-right-col

Poptáváme zboží a služby

Pokud nenaleznete poptávku po vašich službách zde, můžete se zapsat do databáze potenciálních dodavatelů.

Vývojové a zkušební centrum

Společnost Saar Gummi Czech s. r. o. realizuje projekt 4.2 PT03/206 „Vývojové a zkušební centrum Saar Gummi Czech“ a projekt 4.2 PT03/1188 „Rozšíření vývojového a zkušebního centra Saar Gummi Czech“ v rámci programu OPPI - Potenciál – Výzva III.


eu-logo

 

Saar Gummi Czech, s. r. o.

Email: sgc@sgc.cz
Telefon: +420 491 467 411

Stolín 105
549 41 Červený Kostelec

Foto: Ctibor Košťál, archiv SGC